Kajaki 2026

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 6, 7 i 8 uczestniczyli w wycieczce kajakowej. Spływ był okazją do aktywnego wypoczynku, integracji oraz podziwiania piękna przyrody.

Pogoda dopisała, a wycieczkę zakończyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni miłych wspomnień.

 Zapraszamy do fotogalerii>>



 

Mam Talent 2026

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się konkurs „Mam Talent”, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje pasje i wyjątkowe umiejętności. Publiczność mogła podziwiać występy wokalne, grę na gitarze i skrzypcach, kabaret, autorski film, wystawę prac plastycznych oraz efektowny pokaz akrobatyczny.

Atmosfera wydarzenia była pełna radości, pozytywnych emocji i wzajemnego wsparcia, a uczestnicy udowodnili, że talent ma wiele różnych oblicz. Konkurs stał się również okazją do odkrycia niezwykłych uzdolnień naszych uczniów, o których często nie mieliśmy wcześniej pojęcia. Dzięki ich odwadze i zaangażowaniu mogliśmy poznać wiele pasji rozwijanych poza szkolnymi murami.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu, a Samorządowi Uczniowskiemu za zaangażowanie i sprawną organizację wydarzenia. Gratulujemy wszystkim wykonawcom odwagi, zaangażowania i wspaniałych prezentacji.!!!

Zapraszamy do fotogalerii>>



 

OddajTusz – recykling, który pomaga.

W naszej szkole rusza akcja "OddajTusz", dzięki której możemy wspólnie zadbać o środowisko i wesprzeć osoby walczące z chorobą nowotworową. Na czym polega akcja? W wielu domach zalegają zużyte tusze i kartridże do drukarek. Zamiast wyrzucać je do kosza, można przekazać je do recyklingu poprzez program "OddajTusz.pl".  Zebrane wkłady otrzymują drugie życie, a część środków uzyskanych z ich przetworzenia trafia na cele charytatywne.To prosty sposób, by połączyć troskę o środowisko z pomocą potrzebującym. Każdy przekazany kartridż to nie tylko mniej odpadów trafiających do środowiska, ale także realne wsparcie dla osób, które każdego dnia toczą trudną walkę o zdrowie.Jak można się włączyć?

To bardzo proste:

- znajdź w domu zużyty tusz lub kartridż do drukarki,

- przynieś go do szkoły,

- przekaż go Szkolnemu Wolontariatowi.

Resztą zajmiemy się my!

Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły do udziału w akcji. Wspólnie pokażmy, że odpowiedzialność za świat wokół nas zaczyna się od małych gestów, które mogą prowadzić do wielkich zmian.



 

Szkolny konkurs „Mam Talent”

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do udziału w szkolnym konkursie „Mam Talent”!

Masz wyjątkowy talent i chcesz zaprezentować go przed szkolną publicznością? To doskonała okazja, aby pokazać swoje pasje, zainteresowania oraz niezwykłe umiejętności.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów, którzy:

  • śpiewają,
  • tańczą,
  • grają na instrumentach,
  • recytują,
  • wykonują pokazy sportowe,
  • prezentują magiczne sztuczki,
  • lub posiadają inne ciekawe i niecodzienne talenty.

Termin konkursu: 23 czerwca 2026 r. (wtorek)
Godzina rozpoczęcia: 8:45

Zgłoszenia przyjmujemy do 17 czerwca 2026 r. (środa).

Chęć udziału w konkursie należy zgłaszać do wychowawców klas lub opiekunów Samorządu Uczniowskiego – p. Kuryło oraz p. Gładysz.

Nie zwlekaj! Wyjdź na scenę, podziel się swoją pasją i pokaż wszystkim swój talent. Czekamy właśnie na Ciebie!

Samorząd Uczniowski



 

„Jak wspierać dziecko i nastolatka w radzeniu sobie z emocjami i trudnościami w okresie dorastania i dojrzewania”

W minionym tygodniu w naszej szkole odbyły się warsztaty dla rodziców pt. „Jak wspierać dziecko i nastolatka w radzeniu sobie z emocjami i trudnościami w okresie dorastania i dojrzewania”. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Edukacja Włączająca – Szkoła bardziej Sprzyjająca na terenie Gminy Zbrosławice”.
Podczas warsztatów rodzice poszerzyli swoją wiedzę na temat potrzeb emocjonalnych dzieci i młodzieży w okresie dorastania oraz poznali praktyczne sposoby wspierania młodych ludzi w radzeniu sobie z emocjami, trudnościami i wyzwaniami dnia codziennego.

Dla wszystkich zainteresowanych udostępniamy materiały prezentowane podczas warsztatów oraz wybrane filmy profilaktyczne dotyczące wspierania dzieci i nastolatków w okresie dorastania i dojrzewania. Zachęcamy do zapoznania się z nimi oraz do wykorzystania ich jako wsparcia w budowaniu dobrych relacji i komunikacji z młodymi ludźmi.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział, zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w spotkaniu. Wierzymy, że zdobyta wiedza i wymiana doświadczeń będą cennym wsparciem w codziennym towarzyszeniu dzieciom w ich rozwoju.

 

Link do strony zawierającej rekomendowane filmy i materiały edukacyjne dla rodziców>>

Link do materiałów prezentowanych podczas warsztatów>>



 

Dla Autyzmu

W kwietniu 2026 roku nasza placówka włączyła się do organizowanych przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka Niebieskich Igrzysk 2026, będących częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Igrzyska te miały charakter sportowo-integracyjny.Poprzez aktywny udział w „Biegu dla Autyzmu” chcieliśmy pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. W Polsce i na świecie kwiecień ma kolor niebieski. Dlatego też w ramach solidarności z wszystkimi osobami z autyzmem wielu uczniów i nauczycieli 17 kwietnia  przyszło do szkoły w niebieskich strojach. Na szkolnych korytarzach „zaniebieściło się”... Dzięki  naszym działaniom przypomnieliśmy sobie, że wśród nas żyją osoby, które patrzą na świat trochę inaczej. Każdy z nas mógł uświadomić sobie, że nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i  Waszą obecność:)

Zapraszamy do fotogalerii >>