13 października – Dzień Edukacji Narodowej

 

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali wyjątkową akademię, podczas której zaprezentowali piękne wiersze i piosenki. Wydarzenie było doskonałą okazją, by podziękować nauczycielom za ich codzienny trud, zaangażowanie i pasję.
Akademia była pełna emocji i radości, a wszyscy uczestnicy mogli poczuć atmosferę wdzięczności i uznania dla pracy pedagogów.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Samorządu Uczniowskiego za przygotowanie niespodzianki – słodkiego poczęstunku oraz portretów nauczycieli. 
Wasza kreatywność i zaangażowanie sprawiły, że ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy i pełen uśmiechu. Dziękujemy za piękną inicjatywę i wkład w świętowanie tego ważnego dnia!
 


Strażacy z OSP w Księżym Lesie oraz ratownicy z Ośrodka Szkolenia w Katowicach w naszej szkole

W dniu 24 bm w naszej szkole gościli strażacy z OSP w Księżym Lesie oraz ratownicy z Ośrodka Szkolenia w Katowicach. Wszyscy uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem pożarniczym i uczestniczyć w szkoleniu dotyczącym udzielania pierwszej pomocy medycznej. Wizyta cieszyła się dużym zainteresowaniem; dzieci chętnie wypróbowywały dostępne wyposażenie i uważnie słuchały prowadzonych szkoleń. Zarówno strażacy, jak i ratownicy z pogotowia, potrafili zainteresować swoją pracą uczniów i uczennice naszej szkoły.

 

Zapraszamy do fotogalerii>>



 

Klasa VII i VIII w Gliwicach

W dniu 16 października klasy VII i VIII udały się na wycieczkę do Gliwic. Wycieczka, zorganizowana przez szkolnego katechetę – Pana Andrzeja, miała charakter głównie religijny. Uczestnicy mieli zapewnioną fachową opiekę swoich wychowawców: Pani Joanny i Pani Ewy oraz towarzyszącej uczestnikom nauczycielki – Pani Krystyny. Wyjazd zawierał bogaty program: po Kościele pw. Piotra i Pawła oprowadził ks. Bernard Plucik, następnie w Zameczku Piastowskim pani przewodnik opowiedziała o zabytkach związanych ze śląską Ziemią i Gliwicami. Oprowadziła uczniów po wystawie „Święci malowani”. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się o powodach powstania tej niezwykle ciekawej formy pobożności ówczesnych mieszkańców Dolnego Śląska. Zapoznali się też z technologią wykonania tych szklanych „obrazów”. Nie zabrakło też wiedzy na temat teologicznych różnic w podejściu do przedstawiania obrazów Boga wśród wyznawców Judaizmu i pozostałych największych religii: katolików, protestantów, prawosławnych oraz muzułmanów. Kulminacyjnym punktem wyjazdu było spotkanie z przewodnikiem PTTK, który zaprowadził wszystkich na wieżę kościoła Wszystkich Świętych. W drodze na górę, na kolejnych piętrach, Pan przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o historii Gliwic, Kościoła i samej wieży. Widok na całe Gliwice i okolicę wynagrodził wszystkim trudy wspinaczki po schodach na wysokość prawie 65 metrów. Widoczne było nawet pasmo Beskidów. Wieża bowiem stanowi najwyższy punkt widokowy dostępny w Gliwicach. Zmęczeni uczniowie i opiekunowie, w drodze powrotnej znaleźli ukojenie w restauracji. Pomimo ograniczonego już czasu, wszyscy zdążyli zaspokoić głód i pragnienie. Podróż powrotna upłynęła szybko i w miłej atmosferze.

 

Zapraszamy do fotogalerii>>



 

Szkolny Skills Challenge 2025

Uczniowie naszej szkoły mięli okazję uczestniczyć w projekcie Fundacji Marcina Gortata organizowanym wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki , podczas którego mogli sprawdzić swoje umiejętności na wymagającym torze sprawnościowym. Wyzwanie dostarczyło wszystkim uczestnikom mnóstwo emocji, sportowej rywalizacji i świetnej zabawy.
Było to niezwykle wartościowe doświadczenie, które pozwoliło uczniom sprawdzić swoją kondycję, zwinność i determinację.
Serdecznie gratulujemy Zuzi P. oraz Patrykowi J., którzy uzyskali najlepsze wyniki spośród wszystkich reprezentantów naszej szkoły!
Jesteśmy z Was bardzo dumni!
 


Niecodzienna lekcja matematyki w Banku Spółdzielczym

21 października uczniowie klasy III uczestniczyli w wyjątkowej lekcji matematyki, która odbyła się w siedzibie Banku Spółdzielczego w Tarnowskich Górach. Spotkanie zorganizowano w ramach programu edukacyjnego TalentowiSKO.
Uczniowie dowiedzieli się, czym jest bank spółdzielczy, jaka jest historia Banku Spółdzielczego w Tarnowskich Górach, jaką ofertę ma on dla swoich klientów, jakie monety i banknoty są środkami płatniczymi w Polsce, skąd wzięła się świnka-skarbonka oraz co dzieje się ze zniszczonymi banknotami.
Swoją wiedzę na temat pieniądza i działalności banku uczniowie mogli sprawdzić podczas quizu oraz planowania budżetu związanego z codziennymi zakupami.
Serdecznie dziękujemy pracownikom banku za zaproszenie i miłe przyjęcie.
 


Wycieczka klasy 2A do Ogrodnictwa Florabit w Gliwicach

Uczniowie klasy 2A wzięli udział w niezwykłych warsztatach „Mandala kwiatowa – ścieżka do samoregulacji”.
Na początek powitano nas aromatyczną, jesienną herbatką ziołową, a następnie wprowadzono w tematykę warsztatów – jesieni, przemijania, zbiorów i odradzania się natury.
Dzieci mogły samodzielnie zrywać jabłka i maliny, oglądały różne nasiona roślin, a także degustowały owoce prosto z ogrodu.
Kolejnym etapem było tworzenie mandali kwiatowych z roślin, które kończą już swój cykl – zrzucają liście i kwiaty.
Na zakończenie uczniowie zasiali nasionka rzeżuchy oraz posadzili bratka z iglakiem – symbolicznie łącząc to, co przemija, z tym, co trwa.
To był piękny, pełen refleksji i natury dzień!
Dziękujemy Ogrodnictwu Florabit za inspirujące warsztaty i ciepłe przyjęcie!
 


Wycieczka klas 2 do Cinema City w Gliwicach!

Uczniowie klas 2 wybrali się na wycieczkę do Cinema City w Gliwicach, aby obejrzeć film będący ekranizacją lektury szkolnej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” 
Film dostarczył nam mnóstwo radości, śmiechu i wzruszeń – dzieci z zainteresowaniem śledziły losy niezwykłych skarpetek, które wyruszyły w świat, by spełniać swoje marzenia 
Po seansie nie zabrakło rozmów o ulubionych bohaterach i refleksji nad tym, że każdy z nas może znaleźć własną drogę i przeżyć coś wyjątkowego! 
To był cudowny dzień pełen dobrej zabawy i wspólnych wrażeń! 
 


Zachęcamy do udziału w konkursie !!!!



 

Warsztaty i konsultacje dla rodziców - doradztwo zawodowe - serdecznie zapraszamy !!!



 

Czytamy i radość z tego mamy!

12 września 2025 roku uczniowie klas V – VIII naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”.
W tym roku mieliśmy przyjemność recytować fraszki i pieśni Jana Kochanowskiego – znakomitego poety renesansowego, które, mimo że bardzo leciwe, nie straciły na aktualności. Do wspólnego czytania włączyły się uczennice klas VII i VIII oraz
Panie nauczycielki: mgr Krystyna Chyra- Stanek oraz mgr Barbara Dusińska – Rubin. Naszą imprezę uświetniła swą obecnością Pani mgr inż. Barbara Wicha – Kudlek, która również z ochotą włączyła się do recytacji. Po odczytaniu utworów poetyckich młodzież przystąpiła do międzyklasowej rywalizacji.
Po wykonaniu zadań jury przyznało 1. miejsce ex equo reprezentacjom klas VII i VIII, 2. miejsce zajęła klasa VI, zaś 3. miejsce przypadło w udziale uczennicom klasy V. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i w przyszłym roku szkolnym znów spotkamy się na kolejnej edycji tego wydarzenia.
 


Sprzątanie Świata - Polska w naszej szkole

19 września nasza szkoła aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata – Polska”.
Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „W naturę z kulturą”, które w 2025 roku przyświeca wszystkim działaniom podejmowanym w ramach tej inicjatywy. Uczniowie pod opieką nauczycieli, uzbrojeni w worki i rękawice, porządkowali teren wokół szkoły i pobliskie miejsca. Zgodnie z dewizą: Każdy posprząta kawałek, a RAZEM posprzątamy całą Polskę!!!
Akcja została zorganizowana we współpracy z Urzędem Gminy i GZK w Zbrosławicach. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję!
Wielkie zielone serce dla Was :-)
 
 


Gminne biegi sztafetowe w Kopienicy

Podczas gminnych biegów sztafetowych w Kopienicy nasi uczniowie wywalczyli :
 
* III miejsce chłopcy
* IV miejsce dziewczynki w kategorii uczniów młodszych,
 
natomiast starsze dziewczęta zdobyły * II miejsce.
Gratulujemy!
 


Na tropie wrocławskich krasnali

„Wrzucili misia w teczkę i ruszyli na wycieczkę”.
I to dwudniową! Uczniowie klas V i VI wraz z wychowawczyniami, Paniami mgr Barbarą Kitą oraz mgr Barbarą Dusińską – Rubin,a także z towarzyszącymi im Paniami opiekunkami – mgr Joanną Mansfeld – Muchą oraz mgr Wioletą Gładysz, w dniach 25. i 26. września wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Pięknajesienna pogoda sprawiła, że atrakcyjność wyprawy znacząco wzrosła. A atrakcji nam niebrakowało. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis”,gdzie poznaliśmy mnóstwo ciekawostek związanych z obiegiem wody w przyrodzie. Z kolei pojechaliśmy na zwiedzanie Starego Miasta, podczas którego najwytrwalsi poszukiwali wrocławskich krasnali. Na deser udaliśmy się na stadion piłkarski Tarczyński Arena, gdziemiłośnicy piłki nożnej mogli zobaczyć miejsca, w których przebywają zawodnicy przed i pomeczu. Po wyczerpującym dniu wypoczęliśmy w komfortowym hotelu „Wena”. Nazajutrz popysznym śniadanku zwiedziliśmy Panoramę Racławicką, a po południu z przyjemnością obserwowaliśmy obyczaje zwierząt we wrocławskim ZOO. Wróciliśmy w piątek wieczorem, zmęczeni i zadowoleni. Serdeczne podziękowaniaw imieniu uczniów i nauczycieli składamy Organizatorowi Wypoczynku Dzieci i Młodzieży„Pinokio”, dzięki któremu po raz kolejny nasza wycieczka udała się wybornie.
 
Barbara Dusińska-Rubin
 


Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2025/2026

23 września 2025r. w naszej szkole odbyły się emocjonujące Wybory do Samorządu Uczniowskiego, które przyciągnęły uwagę całej społeczności uczniowskiej.
Nastroje były napięte, a atmosfera pełna ekscytacji , co tylko podkreśliło, jak ważne było to wydarzenie dla uczniów.
Przewodniczącym Samorządu, na rok szkolny 2025/2026, został Franciszek M. , jego zastępcą Maja Rz. , funkcję skarbnika objęła Alicja S., a członkami zostali Zuzanna M. i Weronika B.
 
Serdecznie gratulujemy wszystkim wybranym i życzymy sukcesów w realizacji uczniowskich inicjatyw !!!!